کیک موز گردو

Back to وبلاگ

کیک موز گردو

کیک موز گردو

این کیک بسیار خوش عطر و طعمه و بخصوص برای وقتایی که موزهای تو یخچال رسیده و خورده نشده گزینه خوبیه .
مواد لازم
آرد سفید دو پیمانه..تخم مرغ سه عدد..شکر یک پیمانه سرخالی..شیر یک پیمانه ..روغن مایع نصف پیمانه.. گردوخورد شده یک پیمانه..موز رسیده دو عدد..بکینگ پودر دو ق چ ..وانیل یک دوم ق چ..اسانس موز دو قطره.
سه عدد تخم مرغ را با یک لیوان سرخالی شکر و یک دوم ق چ وانیل با دور تند همزن خووووب هم می زنیم تا کاملا رنگش روشن بشه سپس نصف پیمانه روغن مایع اضافه میکنیم (من از روغن زیتون بدون بو استفاده کردم) و بعد یک پیمانه شیر اضافه کرده و پس از مخلوط کردن ؛دو پیمانه آرد که سه بار الک شده را به همراه دو ق چ بکینگ پودر را اضافه کرده و به آرامی مخلوط میکنیم و در آخر یک پیمانه گردو و یک پیمانه موز که با پشت چنگال له و پوره شده است و در صورت تمایل دو قطره اسانس موز را اضافه میکنیم و به آرومی با بقیه مواد فولد میکنیم(زیر و رو می کنیم)سپس مواد رو در قالب بیست و سه سانت ریخته و در فر صد و هشتاد درجه به مدت تقریبا چهل و پنج دقیقه قرار میدیم.
پ.ن.کیکهای موزی بافتشون نرمتر و سنگین تر از کیکهای معمولیه و ممکنه کمتر از انتظارتون پف کنه .
پ.ن۲..من برای تزیین کیک از گاناش استفاده کردم و یک قطره اسانس موز هم به گاناش اضافه کردم که طعم و عطر موز کاملا غالب باشه.
پ.ن۳.چون موز خودش شیرینه مقدار شکر ذکر شده در بالا کافیه ولی در صورت تمایل می تونید بیشتر بریزید.
پ.ن۴..گاناش ترکیب مساوی خامه صبحانه و شکلات روی حرارت ملایمه.اول باید خامه رو روی حرارت ملایم قرار بدیم تا به آرومی گرم بشه ولی نجوشه سپس شکلات خورد شده رو بهش اضافه کرده و مرتب هم میزنیم بعد از یک دقیقه از روی حرارت برداشته و به هم زدن ادامه میدیم تا شفاف و یکدست بشه. اگه گاناش رو برای لایه های میانی کیک و آسترکشی بخواید استفاده کنید ،مقدار شکلات رو کمی بیشتر از خامه بریزید(دویست گرم خامه و دویست و سی تا دویست و چهل گرم شکلات) و بعد از خنک شدن میتونید برای کاور کردن کیک و حتی شکوفه زدن روی کیک استفاده کنید.و اگه گاناش رو برای روی کیک می خواهید استفاده کنید باید کمی روان تر باشه بنابراین مقدار خامه رو از شکلات بیشتر بریزید.اگه بخواید موقع استفاده از گاناش کیکتون خوش فرم بشه بهتره اول یک دور کیک رو با خامه فرم گرفته یا گاناش غلیظ آسترکشی کنید و بعد یک لایه گاناش رقیق روش بریزید.

کیک موز گردو

کیک موز گردو کیک موز گردو کیک موز گردو photo 2017 09 18 20 29 13

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to وبلاگ